מורה או מטפלת?

אז איך אומרים מטפלת בשיטת פאולה או מורה בשיטת פאולה?

כשעבדתי בקופת חולים המערכת התעקשה לכנות אותי "מטפלת". הגישה של קופת חולים היא שלאנשים יש בעיות ולכן צריך לטפל בבעיות. רוב הטיפולים הם פעולות שנעשות עבור המטופלים, והאדם המטופל עצמו הוא פסיבי – רפלקסולוגיה, דיקור, עיסוי הם טיפולים מצוינים כשהם נעשים על ידי מטפלים מתאימים וכאשר הטיפול מותאם לבעיה. האדם עצמו שוכב על מיטה ומקבל את הטיפול. תם זמן הפגישה – נגמר הטיפול, עד הפגישה הבאה.

בהוראה – המורה מלמדת את התלמיד, כי מציבה לו שאלה, אתגר, פותחת אופקים למחשבה, מנגישה אופני חשיבה, והתלמיד ונעשה בעל ידע ויכולת. השיעור אף פעם לא נגמר, התלמיד תמיד יכול להמשיך ללמוד עוד בעצמו עם הכלים שרכש מהמורה.

לכן אני מעדיפה לומר שאני מורה בשיטת פאולה ולא מטפלת בשיטת פאולה. אני מלמדת את האשה שבאה אלי תרגילים, אני מנחה אותה, מאתגרת אותה, מסבירה, מנגישה ידע וכלים לחקירה.

השיעור בשיטת פאולה לא נגמר כשמסתיימת הפגישה בין המורה לתלמידה. קודם כל יש שיעורי בית – כדי לתת לגוף את ההזדמנות לתקן את מה שהוא צריך לתקן חייבים להמשיך לתרגל בבית. בנוסף, ההוראה בשיטה מעודדת כל אשה לחקור וללמוד את גופה שלה, את תחושותיו ותגובותיו ואת הדרכים והתרגילים שמרפאים אותו.

לאחר תקופה של תרגול עם מורה, המתרגלת הופכת למורה של עצמה. היא כבר מכירה את התרגילים שמתאימים לה, והיא יודעת איך לחקור ולהתאים ולהמציא לעצמה את התרגילים שהיא צריכה. כמו כל תלמידה טובה, היא תחזור מידי פעם להשתלמות, לרכישת ידע נוסף על מנת להשתכלל ולהתפתח.

סקרנית להרגיש איך מתקיים שיעור בשיטת פאולה? התקשרי אלי ונקבע –  גילי 0542593212

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s