פאולה – מגלה או ממציאה?

כשפאולה גרבורג המציאה את שיטת פאולה…לא, אני אתחיל שוב:

פאולה גרבורג גילתה את התרגילים שהפכו לשיטת פאולה.
פאולה היתה אישה מאד ישרה (ממוצא יקי 😊 ) ומבחינתה היא גילתה את היכולות שטמונות בשרירים הטבעתיים ולא המציאה אותם. להמציא זה לעשות משהו שלא היה קיים קודם. לגלות משהו – הדבר כבר קיים, אך הוא חבוי.
זה בדיוק מה שקורה בשיעור שיטת פאולה – התרגול החזרתי שוב ושוב על אותה תנועה מאפשר לגוף  לגלות את התנועות החבויות בו, תנועות שהלכו לאיבוד, מיומנויות שהיו ונשכחו וגם מיומנויות שתמיד היו קיימות, אך מעולם לא השתמשו בהן קודם.

בוודאי שמתן לב שאני לא נותנת הרבה דוגמאות "חיות" למה שקורה בשיעור בשיטת פאולה. אני שומרת בחוזקה על הפרטיות של התלמידות/מטופלות שלי, ולכן אני לא כותבת על מה שקורה בשיעורים של נשים אחרות. אני יכולה לספר על החוויה שלי:
התחלתי לתרגל בשיטת פאולה לפני 17 שנים. ידעתי שאני רוצה להיות מורה בשיטה, והלכתי למורה אחרת, כדי לחוות על בשרי את התרגול ואת התהליך. לא היתה לי מטרה מוגדרת, או בעיה שסבלתי ממנה. הרגשתי מצוין עוד לפני שהתחלתי לגעת בתרגילים של פאולה בכלל.
אחרי שתרגלתי כמה שיעורים אמא שלי שמה לב שאני מניקה את הבן שלי, שהיה בן כמה חודשים ושאני יושבת זקופה ונינוחה תוך כדי ההנקה. היא הסבה את תשומת לבה לכך וזה אכן היה חידוש.
כשבני נולד היה לי מאד קשה ךהניק אותו, והפשרה שמצאתי היתה להניק אותו בתנוחה שבה אני די כפופה, אבל ככה הוא הצליח לינוק ואני הצלחתי להניק. כיוון שהיה לי מאד חשוב להניק, החלטתי להתפשר על תנוחת ההנקה, העיקר הוא יצליח לינוק וכך הוא אכן ינק כמה חודשים.
איך פתאום הנקתי זקופה ונינוחה?
פאולה.

בשיטת פאולה המורה לא אמרה לי "תזדקפי", "תתיישרי", "תמשכי את הכתף לאחור", "תרימי את הראש". המורה לימדה אותי תרגילים לעשות בפה, בעיניים, בסוגרים התחתונים, ואחרי כמה שיעורים, הגוף שלי הזדקף מעצמו.

תוך כדי עשיית התרגילים הגוף שלי למד מעצמו או במילים אחרות – גילה בעצמו, איך הוא יכול להזדקף וגם ולהיות נינוח וגם להניק.מה תרגילי פאולה יעשו עבורך? בואי נקבע שיעור ונגלה  – גילי 0542593212

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s